عسل رس گیری شده آریا فیدار

زمان مطالعه: 7 دقیقه

star_halfامتیاز
5/5 - (6 امتیاز)

امتیاز خود را ثبت کنید

رس گیر عسل یکی از وسایل ضروری در فرآیند برداشت و بسته بندی عسل است. دستگاه رس گیر عسل یک دستگاه ساده است که با استفاده از حرارت غیرمستقیم رس عسل را برطرف می‌کند، به گونه ای که آسیبی به کیفیت و طعم عسل وارد نشود.

ضرورت رس گیر عسل

عسل یک محصول قندی چسبناک و طبیعی است که توسط زنبور‌های عسل تولید و فرآوری می‌شود.

عسل‌ها انواعی از ترکیبات مغذی را درون خود جای می‌دهند؛ برخی از این ترکیبات، گلوکز، فروکتوز، ساکارز، مالتوز، مواد معدنی و انواع ویتأمین‌ها هستند.

عسل‌های طبیعی هیچ گاه فاسد نمی‌شوند؛ اما ممکن است پس از مدت زمانی، کدر یا ته نشین شوند. ته نشین و کدر شدن عسل یکی از نشانه‌های طبیعی بودن آن است.

پس واضح است که اگر عسل شما پس از مدتی کدر و ته نشین شد، نشان فاسد بودن آن نیست بلکه عسل شما یک عسل مرغوب و کاملاً طبیعی است. برای دانستن این موضوع ابتدا باید بدانید عسل شما رس گرفته یا خراب شده است تا بتوانید قدم بعدی را بردارید.

عسل‌ها هنگام ته نشین شدن سفت می‌شوند. اغلب به این اتفاق کریستالیزاسیون و یا رس کردن می‌گویند. در این شرایط ذکر شده؛ باید سازو کاری برای برگرداندن عسل به حالت اولیه و تبدیل آن از جامد به مایع صورت بگیرد.

در نتیجه، استفاده از رس گیر عسل در فرآیند تولید و بسته بندی عسل بسیار ضروری است تا عسل به صورت شفاف، خالص و با کیفیت بالا در دست مصرف کننده قرار گیرد. برای انجام این فرایند از روش‌هایی استفاده می‌شود که ادامه این مقاله سعی دارد شمارا با رس‌گیری و انواع آن آشنا کند.

رس گیر عسل چیست؟

اغلب در فصل‌های سرد سال عسل‌ها کریستالیزه و یا کدر و سفت می‌شوند. درواقع به اصطلاح رس می‌کنند. عسل‌های کم فروکتوز رس کمتری می‌گیرند و رفع آن‌ها سریعتر از بقیه عسل‌ها صورت می‌گیرد.

برای رفع این مشکل و برگرداندن عسل به حالت طبیعی از دستگاه رس گیر و روش‌های مختلف رس‌گیری استفاده می‌کنند.

رس گیری، به مجموعه راه حل‌های مفید و ضروری برای فرآوری مجدد عسل‌ها گفته می‌شود. درواقع رس گیر‌ها، رس و یا ته نشین شدن عسل را برطرف می‌کنند.

رس گیر عسل چیست؟

انواع رس گیر‌ها

با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی بیشتر مردم به فضای ارتباطی و استفاده از تجارب بقیه مردم در زمینه‌های مختلف، روش‌های بیشتری برای یک رس‌گیری مطلوب شناخته شده است. در ادامه به معرفی کردن برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

۱- استفاده از حرارت

۲-به کارگیری جوهر لیمو

۳- دستگاه رس‌گیری

ویژگی ظاهری دستگاه رس گیر

این دستگاه برعکس اسم آن که ممکن است شبیه یک دستگاه صنعتی بزرگ به نظر برسد یک دستگاه ساده است. این دستگاه یک دستگاه برقی و یا آبی است که با حرارت غیر مستقیم عسل‌ها می‌تواند کیفیت اولیه را به عسل‌ها برگرداند.

این دستگاه دارای یک مخزن دوجداره است و بین این جداره‌ها آب در جریان است. در زیر این دستگاه یک مخزن شعله قرار دارد که با برق و گاز روشن می‌شود.

در داخل یک مخزن، یک دماسنج قرار می‌گیرد و خارج دستگاه نصب می‌شود. درب این دستگاه از جنس فلز است و قابلیت تاشو دارد که به راحتی بسته و یا باز می‌شود.

انواع رس گیر عسل

روش استفاده از دستگاه رس گیر

در این دستگاه رس گیر، ابتدا عسل‌ها درون مخزن ریخته می‌شود. پس از روشن کردن شعله در زیر مخزن، به تدریج گرما به طور مستقیم به آب می‌رسد.

آب درون جداره‌ها گرم می‌شود و با چرخیدن در لابلای مخزن، باعث می‌شود گرما به مخزن نفوذ کند.

در هنگام استفاده این مخزن، باید به دمای آن توجه شود. دمابه بیشتر از ۴۵ درجه نباید برسد.

اگر دما بیشتر از این چارچوب برسد؛ باعث خراب شدن عسل‌ها می‌شود. برای فهمیدن دما باید به دما سنج نصب شده توجه کنید.

این دستگاه گرما را در مدت طولانی حفظ می‌کند و عسل‌ها به آرامی از حالت جامد به مایع تبدیل می‌شوند.

نکات مهم هنگام استفاده از دستگاه رس گیر

  • موقع انجام اینکار باید دقت شود که حرارت مستقیم به عسل‌ها نرسد. زیر حرارت مستقیم باعث آسیب به بافت عسل‌ها می‌شود. حتی ممکن است آنرا از حالت بهداشتی خارج کند.
  • شعله زیر مخزن باید کم باشد تا عسل به آرامی به مایع تبدیل شود. شعله زیاد باعث می‌شود فرایند رفع رسوب‌گیری زمان لازم را طی نکند و عسل به مایع تبدیل شود اما رس‌گیری به طور کامل و مناسب صورت نگیرد.
  • کل فرایند رس‌گیری باید به آرامی و در مدت زمان طولانی انجام بگیرد.
  • باید به درجه دما سنج دقت شود. دمای بیش از حد معمول ممکن است باعث تولید نوعی اسید در عسل شود.
  • هر عسل، حداکثر دمای مخصوصی برای رس‌گیری دارد. پس شناخت نوع عسل و دانستن درجه حرارت آن از نکات قبل انجام کار است.

روش استفاده رس گیر عسل

رس‌گیری با جوهر لیمو و حرارت

این روش بیشتر از اینکه درمان رس‌گیری باشد؛ نوعی پیشگیری است.

در کارخانه‌های عسل، به دلیل اینکه ممکن است عسل‌ها مدت زمانی را در کارخانه و یا مغازه‌ها بمانند برای افزایش تاریخ انقضا و اینکه عسل‌ها پس از توزیع دچار رس و یا ته نشینی نشود و رضایت مشتری را خدشه دار نکند؛ به آن حرارت می‌دهند و مقداری جوهر لیمو به آن اضافه می‌کنند.

اینکار باعث زلال، شفاف و خوشرنگ شدن عسل می‌شود و از سفت شدن و کدر شدن آن جلوگیری می‌کند.

در مقابل ممکن است بسیاری از خواص عسل را از بین ببرد و ماده‌ای سمی و خطرناک تولید کند. در واقع با اینکار عسل به مقدار زیادی هموژنیزه می‌شود و علاوه بر باکتری‌های مضر، عوامل مفید آن هم از بین می‌رود.

رس گیری با جوهر لیمو و حرارت

پس بهتر است عسل آماده به طور مستقیم حرارت داده نشود؛ چرا که ممکن است تقلبی باشد و به هنگام حرارت ماده‌ای سمی تولید کند و عواقب جبران ناپذیری داشته باشد.

همچنین باید از ریختن عسل در چای، آب و شیر داغ جلوگیری شود؛ چرا که ممکن است همان عواقب ذکر شده را داشته باشد.

اما اگر عسلی که از زنبوردار مطمئن، به طور مستقیم دریافت کردید دچار رس و کریستالیزه شد؛ برای رفع مشکل پیش آمده می‌توانید به طور غیر مستقیم به آن حرارت دهید تا از جامد به مایع تبدیل شود.

برای اینکار می‌توانید مراحل زیر را طی کنید. ( در صورتی که مقدار کمی عسل در اختیار دارید و می‌خواهید با یک روش خانگی رسوب‌گیری کنید. )

۱- ابتدا مقداری آب را در قابلمه و یا ظرف مناسب قرار دهید.

۲- عسل‌ها را در یک ظرف شیشه‌ای قرار دهید و در ظرفی که آب را در آن گذاشتید؛ قرار دهید.

۳- شیشه عسل و آب را به طور همزمان روی حرارت قرار دهید تا دمای آن‌ها به طور همزمان بالا رود و شیشه دچار شکستگی نشود.

۴- بعد از مدتی خواهید که عسل شروع به آب شدن می‌کند و رنگ آن از حالت کدر به شفاف در می‌آید.

در این روش شما یک رس‌گیری انجام داده‌اید.

رس‌گیری با استفاده از اسید‌های خوراکی

در رس‌گیری به وسیله اسید‌های خوراکی، عسل ساکارز را با اضافه کردن اسید خوراکی به گلوکز و فروکتوز تبدیل می‌کنند. وقتی عسل به فروکتوز و گلوکز تبدیل شود؛ رس آن کاهش می‌یابد.

این کار اگر به منظور پیشگیری از رس‌گیری انجام شود؛ باعث می‌شود رس‌گیری هرگز رخ ندهد. در مقابل یک عسل با کمترین خاصیت و مقدار مضر تحویل ما می‌دهد.

وقتی این واکنش در حال انجام است مقدار بسیار زیادی هیدروکسی متیل فورفورال تولید و آزاد می‌شود. مقدار زیادی از این اسید متیل فورفورال بسیار خطرناک است و در سلامتی انسان مشکل ایجاد می‌کند.

همین امر موجب شده یک استاندارد معینی برای مقدار اسیدی بودن این عسل‌ها در نظر گرفته شود. قبل از تولید نهایی این محصول، مقدار اسید آن اندازه‌گیری می‌شود و در صورت استاندارد نبودن آن، اجازه پخش و استفاده از آن داده نمی‌شود.

 تفاوت کاربرد انواع رس گیر ها

به طور کلی همه رس گیر‌ها کاربرد یکسانی دارند و در رس‌گیری عسل‌ها استفاده می‌شوند. اما اگر بخواهیم جزئی‌تر این مسأله را بررسی کنیم؛ هر کدام از روش‌های رس‌گیری ممکن است به مقدار عسل کریستالیزه و یا رس گرفته بستگی داشته باشد.

عسل‌هایی با وزن بالا در زنبورداری و یا کارخانه‌ها به وسیله مخزن‌های رس گیر، رس آن‌ها گرفته می‌شود. جوهر لیمو قبل از اینکه در عسل‌ها رس اتفاق بیفتد به عسل‌ها افزوده می‌شود و معمولاً در کارخانه‌های صنعتی بیشتر از زنبورداری‌ها استفاده می‌شود.

حرارت کاربردی‌ترین روش رس‌گیری است که ممکن است هر کسی توانایی انجام آن را داشته باشد. رس‌گیری به روش حرارت، اگر به تنهایی استفاده نشود؛ در روش‌های دیگر کاربرد دارد. به طور مثال در مخزن‌ها و حتی جوهر لیمو، بودن حرارت لازم است.

این روش از مصارف خانگی تا مصارف زنبورداری و صنعتی کاربرد دارد.

رس گیر عسل آریا فیدار

تفاوت هزینه انواع روش‌های رس‌گیری

در رس‌گیری عسل‌ها، نکته قابل توجه قیمت ابزار رس‌گیری است. در رس‌گیری به روش حرارت، علاوه بر آب که برای حرارت غیر مستقیم لازم است؛ یک ظرف در اندازه‌های مناسب که بستگی به مقدار عسل‌ها دارد نیاز است.

پس در این مورد فقط قیمت آب، منبع انرژی و قیمت ظرف در میان است و معمولاً هزینه بسیار کمتری نسبت به مخزن رس‌گیری و جوهر لیمو دارد.

رس‌گیری به روش جوهر لیمو، علاوه بر لوازم مورد نیاز حرارت، به جوهر لیمو هم نیاز دارد. پس نسبت به رس‌گیری به روش حرارت، هزینه بیشتری دارد.

مخزن رس‌گیری، یک دستگاه جداگانه است که باید از فروشگاه، کارگاه و یا کارخانه‌ها تهیه شود. با توجه به متغیر بودن قیمت ارز، ما نمی‌توانیم قیمت مقطوع را در این مقاله بیان کنیم.

برای اطلاعات بیشتر بهتر است  برای خرید رس گیر به فروشگاه‌ آریافیدار مراجعه کنید. یا با همکاران ما در شرکت آریافیدار تماس بگیرید.

پرسش‌های متداول

دیگران پرسیده اند:

  • چرا باید از رس گیر عسل استفاده کنیم؟

– رس بستن یا نبستن عسل دلیلی بر طبیعی بودن عسل نیست. عملیات رس گیری به دلیل بازارپسندی و ظاهر بهتر عسل انجام می‌پذیرد.

  • رس گیر عسل چیست؟

– دستگاه رس گیر عسل یک دستگاه ساده است که با استفاده از حرارت غیرمستقیم رس عسل را برطرف می‌کند، به گونه ای که آسیبی به کیفیت و طعم عسل وارد نشود.

  • آیا رس گیری به کیفیت و طعم عسل صدمه میزند؟

– خیر، رس گیری در یک دمای کنترل شده و با استفاده از دستگاه رس گیر هیچ صدمه ای به کیفیت و طعم عسل نمی‌زند.

  • چگونه عسل رس بسته را در خانه رس گیری کنیم؟

– عسل را می توان با کمی تلاش به حالت مایع برگرداند. در قابلمه ای مقداری آب گرم کنید و ظرف عسل خود را در قابلمه آب داغ قرار دهید تا عسل مایع شود. این انتقال ملایم گرما به عسل کمک می کند تا بدون گرم شدن بیش از حد عسل به حالت مایع بازگردد.

  • آیا عسل کریستالیزه یا رس بسته خوب و قابل استفاده است؟

– بله، بدون شک عسل کریستالیزه هیچ مشکلی ندارد. خوردن آن کاملا بی خطر است و هنوز هم خوشمزه خواهد بود. با این حال، برخی از افراد تمایل دارند قبل از خوردن آن را تبلور زدایی کنند، یا به این دلیل که به بافت آن عادت ندارند یا نیاز دارند روان باشد.

دستگاه رس گیری یا دکریستالیزه کردن عسل

نظر شما چیست؟

به این مقاله امتیاز دهید:

5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مقالات مرتبط

دسته‌‌بندی مقالات

لوازم و تجهیزات زنبورداری حرفه‌ای